Baia Mare devine din nou, săptămâna viitoare, centrul muzicii pentru copii și tineri, odată cu desfășurarea Festivalului Internațional „Ursulețul de Aur”.
Ajuns la ediția cu numărul 42, evenimentul aduce pe scenă sute de tineri interpreți din țară și din străinătate.